Dersler

Dersler

Pilates

Pilates

Geçtiğimiz yüzyılın ilk çeyreğine kadar pilates, fizik tedavi ve rehabilitasyon için kullanılan ve birçok hastayı yeniden ayağa kaldırmayı başaran güçlü bir tedavi yöntemiyken son yıllarda birçok insanın, güç ve esneklik için tercih etmeye başladığı bir spor haline geldi.
Aslında pilates, Joseph Pilates tarafından 2. Dünya savaşı döneminde orduda ki askerlerin kaslarını güçlendirmek, esnekliğini arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.
Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır.
Pilates vücudunuzda bulunan global kaslar yerine dip kaslarınızı çalıştırır.
Dip kas omurganıza ve eklemlerinize en yakın kasları çalıştırır ve daha sağlam bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
Egzersizlerinize başlamadan önce İnbody vücut analiz yöntemi ile vücudunuzda bulunan yağ- su- kas yüzdesi ve bölgelere göre dağılımı analiz ediliyor.
İlk egzersiz seansınız esnasında Postür analizininiz yapılarak kisisel vücut ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi belirliyor.
Stüdyomuzda mat pilates; daha sonraki seanslarınızda kaslarınızı kullanabilmeniz ve antrenmanlarda düzenli ilerleme kaydedebilmeniz için her dersin 10 dk’ lık kısmında uygulanmaktadır. Ayrıca mat pilates grup dersi bulunmamaktadır.

KİMLER PİLATES YAPABİLİR?
Keyif verici ve ya da sizi zorlayacak gibi görünüyor olabilir.
Aslında pilatesi ne amaç ile yapacağınız kimlerin yapabileceğinden daha önemlidir. Ne amaç için yapacağınızı net bir şekilde belirlerseniz pilatesi 7 den 70 e herkes yapabilir. Pilates yapmak için ekstra bir şeye ihtiyaç yoktur.
Fakat burada soru; kimler kesinlikle yapmalıdır olabilir.
Yogun iş temposuna sahip olan kadın- erkek herkes, omurga sakatlıkları yasayan herkes, sağlıklı hamilellik geçiren ve doktor tavsiyesi olan tüm hamileler, profesyonel sporcular, kemik erimesi rahatsızlığı olanlar, fizik tedavi sonrası antrenmana dönüş için çalışanlar, sağlıklı yaşlılık dönemi geçirmek isteyenler, kas iskelet sistemi rahatsızlıkları geçirenler, yoğun sırt ve boyun ağrısı çekenler.