Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Selenay Atabaş Güven

Kurucumuz Selenay Atabaş Güven, 1986 yılında İstanbul’ da doğdu.
7 yaşında Beden Eğitimi öğretmeninin çok hızlı koştuğunu fark etmesi ile spor ile tanışmış ve yıllarca profesyonel kulüplerde atletizm branşında sporcu olarak yarışmış, ayrıca uzun yıllar milli takımda Türk Bayrağını taşıyan forması ile ülkemizi temsil etmiştir.

2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde / Antrenörlük eğitimi bölümünde başlamış, 2007 yılında Antrenörlük eğitiminden mezun olmuştur.
Üniversite yıllarında okul, iş ve profesyonel sporculuk hayatını birlikte yürütemeyeceğine karar vermiş, Beşiktaş Kulübü’nden bonservisini alarak profesyonel spor hayatını istemeyerek de olsa sonlandırmıştır.

2015 yılında Kocaeli Üniversitesi\ Eğitim Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayarak 1 öğretim yılı Beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmıştır. Okul hayatım boyunca birçok spor kulübü, fitness salonunda antrenör, yönetici ve işletmeci olarak çalışmıştır.
Aynı zamanda Spor Bilimleri alanında birçok bilimsel çalışma yapmış ve birçok bilimsel çalışmaya destek vermiştir.


2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor yönetimi Master Programı bitirmiştir.

2011 yılında Bağdat Caddesi’nde çalıştığı salona ortak olarak işletmecilik hayatına adım atmıştır.

2013 yılında Rings Sports Club’ı kurdu ve işletti yanı sıra şehir dışında birçok spor salonuna spor salonu yönetim ve kurulum eğitimleri vermiştir.
2015 yılında “Gelecek Vadeden Bilim Kadını Ödülü”nü almıştır.
2016 senesinde göz bebeğim olarak nitelendirdiği The Trainer House’ u kurmuştur.

Misyon

The Trainer House kuruluşunun 2 amacı vardır. Birinci olarak özel antrenör ile çalışmayı seven spor severleri evlerinin rahatlığında ve daha fazla güvendikleri akademisyen olduğundan emin oldukları ve sakatlanma ya da yanlış antrenman, yanlış beslenme riskleri olmadan gönül rahatlığı ile spor yapmalarıdır.

İkinci olarak da isminden de anlaşılacağı gibi antrenörlük mesleğine değer katmak. Donanımlı antrenörler yetişmesine ve akademisyen antrenörlerin haklarını korumak için mücadele etmektir.

Vizyon

The Trainer House merkez subesi olan Anadolu yakası Bağdat Caddesi dışında, Avrupa yakası Bebek şubesi ile yola devam edecek ve danışanlarının kusursuz ve güvenilir hizmet almalarını sağlamaya çalışırken bir yandan da akademisyen antrenörlerin tüm haklarını korumaya ve antrenörlük mesleğine değer katarak özellikle kadın akademisyen antrenörleri tek çatı altında toplamayı hedeflemektedir.